endustriyel_haberlesme_edited.jpg

Moxa Tamiri

Endüstriyel otomasyonda sıkça kullanılan MOXA marka haberleşme kartlarının tamiri hizmetini vermekteyiz. Zaman içerisinde moxa cihazları saha şartlarına bağlı olarak, seri port haberleşmesi, kitlenme sorunları, enerji sorunları, I/O kanallarında arıza oluşmaktaktadır. Ekibimiz uzun yıllar moxa tamiri ve diğer haberleşme kartları üzerine çalışmaktadır.

 

Ürünlerin tamirine başlanmadan önce müşterilerimizden gelecek olan bilgiler bizim için önem taşımaktadır. Arızalı Moxa ürününe müdahale etmeden önce hangi modüle müdahale edileceği konusunda zaman kazanılır.

 

Moxa ürünü ile ilgili olarak bilgi gelmemesi durumunda , ürün göz ile genel bir kontrolden geçirilir. Göz ile kontrolde patlak veya yanık parça olup olmadığı kontrol edilir. Moxa tamirine devam etmeden önce bu parçalar değiştirilir. Patlak ve yanık malzemeler değiştirildikten sonra cihaza enerji vermeden önce empedans cihazı ile genel bir kontrol yapılması daha sağlıklı olacaktır. Bazı durumlarda patlak parçalar değiştiği zaman cihaz çalışabilmektedir. Patlak parça Moxa cihazı üzerinde farklı bir parçanın arızalanması sonucu da kısa devreye düşmüş olabilir. Bu nedenler asıl öneli olan husus moxa tamirinde sorunun kaynağına inmektir.  

 

Moxa tamirinden göz ile kontrol sonucunda patlak veya arızalı parça bulunmaz ise empedans cihazı ile arızalı parçaların bulunması için tek tek parçalar kontrol edilir.